Усі уроки до курсу «Екологія». 11 клас
УРОК 51. РОЗВИТОК ОСОБИСТОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СТАН ДОВКІЛЛЯ
Цілі уроку: обговорити з учнями важливість розуміння особистої відповідальності за стан довкілля; розвивати навички узагальнення та зіставлення; виховувати позитивне мислення.
Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації із зображенням негативного впливу людини на довкілля.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
- 1. Чому екологічна освіта є життєво необхідною?
- 2. Якими є основні напрямки стратегії освіти для екорозвитку?
- 3. Які основні положення містить концепція екологічної освіти України?
- 4. Де після навчання у школі можна буде застосовувати свої знання екології?
III. Вивчення нового матеріалу
Робота в групах
Учні об’єднуються в групи, кожна з яких обговорює проблемне питання. Після закінчення обговорення групи оголошують свої варіанти розв’язання проблеми, які обговорюються всім класом.
Проблемні питання для роботи груп
- 1. Яким чином звичайний учень впливає на стан довкілля?
- 2. Чи може діяльність окремої людини мати значні негативні наслідки для довкілля? За яких умов?
- 3. Чи можуть зусилля окремої людини покращити стан довкілля? За яких умов?
- 4. Яку кількість людей треба залучити до розв’язання однієї з нагальних екологічних проблем вашого регіону?
IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів
- 1. Які негативні наслідки впливу людини на гідросферу ви можете назвати?
- 2. Які негативні наслідки впливу людини на атмосферу ви можете назвати?
- 3. Які негативні наслідки впливу людини на біосферу ви можете назвати?
- 4. Що ви самі можете вже зараз зробити для зменшення негативного впливу людини на довкілля?
V. Домашнє завдання
Опрацювати теоретичний матеріал за відповідною темою.
Цей контент створено завдяки Міністерству освіти і науки України