Усі уроки до курсу «Екологія». 11 клас

УРОК 52. ФОРМУВАННЯ В СУСПІЛЬСТВІ СВІТОГЛЯДНИХ ЗАСАД ДБАЙЛИВОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ, ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ

Цілі уроку: ознайомити учнів з важливістю формування в суспільстві світоглядних засад дбайливого ставлення до природи, відповідальності за збереження життя на Землі; розвивати логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації із зображенням негативного впливу людини на довкілля.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

  • 1. Які негативні наслідки впливу людини на гідросферу ви можете назвати?
  • 2. Які негативні наслідки впливу людини на атмосферу ви можете назвати?
  • 3. Які негативні наслідки впливу людини на біосферу ви можете назвати?
  • 4. Що ви самі можете вже зараз зробити для зменшення негативного впливу людини на довкілля?

IIІ. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах

Учні об’єднуються в групи, кожна з яких обговорює проблемне питання. Після закінчення обговорення групи оголошують свої варіанти розв’язання проблеми, які обговорюються всім класом.

Проблемні питання для роботи груп

  • 1. Чи треба докладати зусиль для формування в суспільстві дбайливого ставлення до природи?
  • 2. Чи треба докладати зусиль для формування в суспільстві відповідальності за збереження життя на Землі?
  • 3. Які наслідки матиме для людства знищення існуючих морських екосистем?
  • 4. Які наслідки матиме для людства знищення існуючих лісових екосистем?

IV. Практична робота

Тема роботи. Результативність екологічної освіти й виховання в школі

Мета роботи: визначити результативність екологічної освіти й виховання в школі.

Обладнання й матеріали: картка з таблицею для практичної роботи; робочий зошит.

Хід роботи

  • 1. Згадайте й запишіть шкільні курси, вивчаючи які, ви розглядали екологічні питання.
  • 2. Вкажіть, які поняття та правила екології вам запам’яталися найкраще.
  • 3. Зробіть висновок, у якому вкажіть, наскільки ваші заняття в школі сприяли виробленню у вас екологічного мислення.

V. Домашнє завдання

Опрацювати теоретичний матеріал за відповідною темою.