Усі уроки до курсу «Філософія». 11 клас
УРОК 48
Повторювально-узагальнювальний урок за темою 6 «Філософія економіки»
Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та поглибити знання, набуті під час вивчення теми.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Форма проведення: контрольне тестування, бліц-опитування.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент уроку
II. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми підіб’ємо підсумки своєї роботи над темою 6 «Філософія економіки».
III. Основна частина уроку
Бліц-опитування
1. Що вивчає економічна наука?
2. Чим ринкова економічна система відрізняється від командної (директивно-планової)?
3. Якими є найважливіші показники економічного зростання?
4. Що означає слово «власність»?
5. Які форми власності домінують у сучасній економіці України?
6. Чим наукове визначення поняття «ринок» відрізняється від побутового?
7. Що означають поняття «попит» і «пропозиція»?
8. Які істотні ознаки поняття «підприємництво»?
9. Як співвідносяться поняття «техніка» і «технологія»?
10. Якими показниками характеризується рівень життя?
11. Розкрийте зв’язок між державою та економікою.
12. У чому полягає значення економічної культури?
Тестування
1. Економічна наука вивчає проблеми обмеженості ресурсів із метою:
А створення умов для зростання попиту на них;
Б задоволення суспільних потреб;
В досягнення стабільного розвитку економіки;
Г зниження забруднення навколишнього середовища.
2. Чи правильними є судження про обмеженість ресурсів?
- 1) Матеріальні потреби суспільства завжди перевершують наявні можливості їх задоволення;
- 2) проблема розподілу обмежених ресурсів — одна з основних проблем економіки.
А Правильне тільки 1;
Б правильне тільки 2;
В правильні обидва твердження;
Г правильний варіант відсутній.
3. Що таке пандемія?
А Поширення інфекційної хвороби в певному регіоні;
Б географічне поширення патологічних станів людини;
В паразитарне захворювання;
Г поширення інфекційної хвороби на цілі країни і континенти.
4. Чи правильні такі судження про взаємодію суспільства і природи?
- 1) У сучасному світі порушений баланс між суспільством і природою, що свідчить про загострення екологічних проблем;
- 2) історія не знає випадків благотворного впливу суспільства на природу.
А Правильне тільки 1;
Б правильне тільки 2;
В правильні обидва судження;
Г обидва судження неправильні.
5. Парниковий ефект — це:
А підвищення середньорічної температури на Землі через забруднення атмосфери;
Б танення льодовиків на полюсах і підвищення рівня Світового океану;
В стан вологості в теплиці під час вирощування овочів;
Г скупчення водню у верхніх шарах атмосфери.
6. До глобальних екологічних проблем належить:
А бідність деяких регіонів планети;
Б загроза ядерної війни;
В скорочення розмаїття біологічних видів;
Г збільшення частки людей похилого віку в структурі населення.
7. Про суперечливості прогресу свідчить факт:
А після масового запровадження комп’ютерів зросла кількість захворювань очей;
Б у період промислового перевороту винайдений паровий двигун;
В упровадження комп’ютерів розширило можливості творчої праці;
Г в епоху Великих географічних відкриттів почав формуватися світовий ринок.
8. Чи правильними є судження про роль науки в сучасному суспільстві?
- 1) Проблема соціальної відповідальності вченого за наслідки своїх наукових відкриттів була усвідомлена багато століть тому;
- 2) у сучасному суспільстві питання соціальної відповідальності вченого втратили свою актуальність.
А Правильне тільки 1;
Б правильне тільки 2;
В правильні обидва судження;
Г обидва судження неправильні.
9. Зазначте в наведеному нижче списку екологічну проблему.
А Мутація флори і фауни;
Б способи впровадження ресурсозбережних технологій;
В загроза пандемії;
Г демографічний вибух на Півдні;
Д імперська політика.
Відповідь: 1 Б, 2 В, 3 Г, 4 А, 5 А, 6 В, 7 А, 8 Г, 9 А.
IV. Підсумок уроку
Учитель оцінює роботу учнів, аналізує та коментує її.
V. Домашнє завдання
Повторити матеріал теми.