Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс). 6 клас: розробки уроків до підручника О. В. Гісема та О. О. Мартинюка
УРОК № 55
Тема. Практичне заняття «Історичний портрет Цезаря».
Мета: охарактеризувати діяльність Цезаря; визначити його роль в історії; розвивати вміння самостійно здобувати нові знання, опрацьовуючи додаткові джерела інформації; виховувати повагу до історичного минулого народів.
Тип уроку: застосування набутих знань.
Обладнання: підручник, атлас, стінна карта, роздавальний та ілюстративний матеріал.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель оголошує тему практичного заняття, нагадує його особливості, форми роботи на уроці й правила, яких необхідно дотримуватися учням.
II. ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
План роботи
1. Ознайомлення з наданими вчителем матеріалами.
2. Опрацювання матеріалу згідно з пам’яткою.
3. Висновки відповідно до мети роботи.
Пам'ятка для складання історичного портрета
1. Як відбувалося становлення особистості історичного діяча?
1) Де і коли він народився?
2) Де і в яких умовах жив, зростав, виховувався?
3) Як формувалися його погляди?
2. Особисті якості й риси характеру.
1) Як особисті якості діяча впливали на його діяльність?
2) Які з його особистих якостей вам подобаються, а які — ні?
3. Діяльність історичної особистості.
1) Схарактеризуйте основні справи життя діяча.
2) Які успіхи й невдачі були в його справах?
3) Які верстви населення підтримували його діяльність, а які — ні? Чому?
4) Хто був його другом (друзями), а хто — ворогом (ворогами)? Чому?
5) Якими були наслідки його діяльності:
а) для сучасників;
б) для нащадків?
6) Завдяки чому людство пам’ятає цю людину?
4. Яке ваше особисте ставлення до історичного діяча?
1) Які почуття викликає у вас його діяльність?
2) Як ви ставитеся до засобів і методів його діяльності? Обґрунтуйте свою позицію.
III. ПІДСУМКИ УРОКУ
Учні по черзі відповідають одним реченням на запитання: «У чому ви вбачаєте важливість проведеного уроку?».
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторіть матеріал за темою «Стародавній Рим за царської та республіканської доби». Підготуйтеся до уроку узагальнення й тематичного оцінювання.