Серія «Мій конспект». «Всесвітня історія». 8 клас
УРОК 5
ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ
Мета: дати уявлення про особливості життя міського і сільського населення Західної Європи; розвивати навички опрацювання та порівняння історичної інформації.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина
II. Актуалізація знань
Бесіда за питаннями
- 1. Як змінилося становище церкви за Нового часу? Свою відповідь поясніть.
- 2. Назвіть ознаки абсолютної монархії.
- 3. Розкажіть про структуру суспільства Нового часу.
- 4. Яких змін зазнало життя дворян?
- 5. Порівняйте цехове та мануфактурне виробництво.
- 6. Поясніть, чому молитва селянина починалася словами: «Позбав нас, Господи, чуми, голоду та війни».
III. Вивчення нового матеріалу
Робота в групах
Клас ділиться на 3 групи, які мають опрацювати документи і презентувати результати своєї роботи.
1-а група «Повсякденне життя селян»
Опрацювати текст документа та підручника (Ліхтей І. М., С. 38; Д’ячков С. В., Литовченко С. Д., С. 27-30).
Текст 1
Багато селян сплачували тепер грошову ренту за користування землею і замість того, щоб працювати на землевласника два-три дні на тиждень, тепер могли щодня працювати на власній землі; якщо була можливість, селяни додатково орендували ділянки землі - так виникали ферми.
Фермери почали виробляти продуктів більше, ніж їм потрібно було самим, і тому надлишки вони продавали. Проте селяни не виробляли стільки продуктів, щоб їх вистачало на всіх. Часом мор косив худобу, урожаї гинули від посухи або злив, і тоді наступав голод.
Проте населення зростало. Для виробництва одягу було потрібно більше вовни, і вівчарство стало досить прибутковою галуззю сільського господарства. В Англії великі землевласники виселили орендарів та почали використовувати землі під пасовиська для овець. Це набуло такого розмаху, що у 1534 р. Генріх VIII видав закон, який заборонив заводити більше 2 тисяч овець. (Хейзл Мэрим Мартелл. Эпоха открытий. Всемирная история в иллюстрациях. — М., 1994 — С. 28-29.)
2-а група «Повсякденне життя городян»
Опрацювати текст документа та підручника (Ліхтей І. М., С. 45; Д’ячков С. В., Литовченко С. Д., С. 27-30; Подаляк Н. Г., С. 50-51).
Текст 2
Урожаї ще довго залишалися низькими. Пшениця, рис, кукурудза (після відкриття Америки) були малодоступними продуктами. Білий хліб аж до XVIII ст. вважався предметом розкоші; Європа, як і у давні часи, харчувалася грубими юшками і кашами. Ще на початку XVIII ст. у селі вживали переважно овес, просо, ячмінь.
М’ясо населення європейських країн вживало рідко. Наприклад, у Франції в XVIII ст. середня цифра споживання м’яса складала 22 кілограми на рік на 1 людину. М’ясо їли раз на тиждень, переважно це була солонина. Так було у Німеччині, в Англії та в інших країнах.
У Голландії в XVIII ст., за свідченням сучасників, основною їжею для бідноти служили ріпа, смажена цибуля, сухий хліб. Городяни їли скупо. Вечірня трапеза нерідко складалася тільки з тюрі — залишків хліба, розмочених у молоці (Юдовская Я. А., Баранов П. А., Ванюшкина Л. М. История. Мир в новое время. — СПб., 1998. — С. 27.).
3-я група «Повсякденне життя вищих станів суспільства»
Опрацювати текст документа та підручника (Ліхтей І. М., С. 47; Д’ячков С. В., Литовченко С. Д., С. 27-30; Подаляк Н. Г., С. 50).
IV. Закріплення знань учнів
Заповніть порівняльну таблицю «Місто за часів Середньовіччя та Нового часу».
Риси середньовічного міста |
Риси міста Нового часу |
V. Домашнє завдання
1. Прочитати відповідний матеріал підручника (Ліхтей І. М., § 4; Д’ячков С. В., Литовченко С. Д., § 4; Подаляк Н. Г., § 5).
2. Підготувати повідомлення про театри Нового часу.
3. Скласти меню для селянської родини, родини багатого городянина й родини аристократа.
Цей контент створено завдяки Міністерству освіти і науки України