Серія «Мій конспект». «Всесвітня історія». 7 клас
УРОК 9
ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ: «НАРОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО СВІТУ, ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ»
Мета: перевірити рівень загальноосвітньої підготовки учнів із вивчених тем згідно з критеріями програми: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять та їх розуміння й використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок роботи з історичною картою, опису й порівняння історичних подій та явищ; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивчених тем відповідно до державних вимог і мети уроків.
Тип уроку: контролю та перевірки знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Оцінювання та перевірка знань учнів
Завдання 1
Вибрати одну правильну відповідь.
1. Великим переселенням народів називають:
А відкриття нових земель;
Б завоювання германських племен під тиском гунів; +
В вторгнення арабів на територію Європи.
2. Королівство франків виникло на території:
А Галлії; +
Б Італії;
В Північної Африки.
3. У 486 р. у битві біля міста Суассон франки розгромили:
А гунів;
Б арабів;
В римлян. +
4. Головним міністром Франкської держави був:
А майордом; +
Б ерц-герцог;
В граф.
5. Представник короля в будь-якому регіоні королівства мав право збирати податки, командував місцевим військом, виконував судові функції.
А Майордом;
Б маркграф;
В граф. +
6. Грошовий штраф за «Салічною правдою »:
А вергельд;
Б салід; +
В божий суд.
7. Хто з представників династії Меровінгів мав прізвисько Короткий?
А Хільдерік III;
Б Хлодвіг;
В Піпін. +
8. Карл Великий був проголошений імператором:
А 756 р.;
Б 768 р.;
В 800 р. +
9. Держава, що базується на одноосібній владі, — це ____ :
А комуна;
Б республіка;
В монархія. +
Завдання 2
1. Установіть відповідність між поняттями та їхніми визначеннями.
1 Держава |
А форма державного управління, за якої влада належить одній людині — королю |
2 монархія |
Б надання великим землевласникам владних повноважень над певною територією |
3 імунітет |
В порядок, що склався в середні віки, за яким король для вирішення найважливіших питань скликав представників станів |
4 феодальна роздробленість |
Г особлива форма політичної влади, що існувала в соціально неоднорідному суспільстві |
5 станово-представницька монархія |
Д період в історії середньовічної Європи, якому був притаманний поділ держави на великі та дрібні феодальні володіння |
Відповідь: 1 Г; 2 А; 3 Б; 4 Д; 5 В.
2. Установіть відповідність між поняттями та їхніми ознаками
А Феодалізм |
1 |
Земля — основне багатство; |
В феодальна роздробленість |
2 |
феодальна залежність селян; |
3 |
основні групи населення феодали та залежні селяни; |
|
4 |
слабкість королівської влади; |
|
5 |
феодальні з’їзди; |
|
6 |
панування натурального господарства; |
|
7 |
король — перший серед рівних; |
|
8 |
розпад великої держави на ряд самостійних володінь |
Відповідь: А 1, 2, 3, 6; Б 4, 5, 7, 8.
3. Установіть відповідність між датами і подіями:
А 498 р. |
1 Битва при Пуатьє |
Б 800 р. |
2 Утворення Франкської держави |
В 732 р. |
3 Верденський договір |
Г 843 р. |
4 Карл Великий отримав титул імператора |
Відповідь: А 2; Б 4, В 1; Г 3.
Завдання 3
1. Установіть хронологічну послідовність подій.
А Виникнення Магдебурзького права;
Б створення «Салічної правди »;
В Карл Великий отримав титул імператора;
Г поява середньовічних міст.
2. Установити хронологічну послідовність правління правителів у франків.
А Карл Мартелл;
Б Хлодвіг;
В Карл Великий;
Г Піпін Короткий.
Відповідь: 1 В, А, Г, Б; 2 Б, А, В, Г.