Серія «Мій конспект». «Всесвітня історія». 7 клас
УРОК 33
ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМАМИ «СЛОВ’ЯНИ ТА ЇХ СУСІДИ» ТА «ІНДІЯ. КИТАЙ»
Мета: перевірити рівень загальноосвітньої підготовки учнів із вивчених тем згідно з критеріями програми: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять та їх розуміння й використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок роботи з історичною картою, опису й порівняння історичних подій та явищ; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивчених тем відповідно до державних вимог і мети уроків.
Тип уроку: контролю та перевірки знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Оцінювання та перевірка знань учнів
Завдання 1
Вибрати одну правильну відповідь.
1. До західної гілки слов’янських народів не належать:
А болгари;+
Б словаки;
В чехи;
Г поляки.
2. У Грюнвальдській битві було завдано поразки ____ :
А гуситам;
Б Угорському королівству;
В Польщі;
Г Тевтонському ордену. +
3. Якого року до Північно-Східної Русі вторглися монголо-татари?
А 1223 р.;
Б 1216 р;
В 1237 р; +
Г 1240 р.
4. Хто з володимиро-суздальських князів 1669 р. зруйнував Київ?
А Олександр Невський;
Б Юрій Долгорукий;
В Андрій Боголюбський; +
Г Всеволод Велике Гніздо.
5. Верховна влада в Новгороді належала ____ :
А загальноміському вічу; +
Б князю;
В тисяцькому;
Г новгородському архієпископу.
6. Початок об’єднання земель навколо Москви поклав ____ :
А Дмитро Донськой;
Б Іван Калита; +
В Симеон Гордий;
Г Андрій Боголюбський.
7. Битва на Куликовому полі сталася:
А 1382 р;
Б 1380 р; +
В 1378 р;
Г 1340 р.
8. Битва на Косовому полі поклала початок завоюванню:
А Болгарії;
Б Валахії;
В Сербії; +
Г Візантії.
9. Держава монголо-татар, до складу якої увійшла Київська Русь, називалася ____ :
А Сельджуцький султанат;
Б Золота Орда; +
В Монгольська імперія;
Г Піднебесна імперія.
10. Китайський алфавіт складається ____ :
А з ієрогліфів; +
Б із літер;
В з клинопису;
Г піктограм.
11. Основна релігія Індії — ____ :
А індуїзм;
Б буддизм;+
В конфуціанство;
Г християнство.
12. Уперше сельджуки з’явилися на території Візантії у ____ :
А XI ст; +
Б XII ст;
В Х ст;
Г IX ст.
Завдання 2
Установити відповідність, утворивши логічні пари.
1. Афанасій Нікітін |
А Московський князь, що розбив монголо- татар |
2. Олександр Невський |
Б Купець, автор книги «Ходіння за три моря» |
3. Дмитрій Донськой |
В Новгородський князь, що розбив шведських та німецьких лицарів |
4. Сергій Радонезький |
Г Видатний художник, автор ікони «Трійця» |
5. Мілош Обіліч |
Д Сербський воїн, який смертельно поранив султана Мурада |
6. Андрій Рубльов |
Е Засновник Троїце-Сергієвого монастиря |
Відповіді: 1 Б; 2 В; 3 А; 4 Е; 5 Д; 6 Г.
Завдання 3
Співвіднести ознаки та поняття.
1. Ярлик |
А замкнена суспільна група, члени якої пов’язані походженням заняттям і правовим становищем |
2. яничар |
Б військово-аристократична еліта індійського суспільства, яка займалася винятково військовою справою |
3. раджпути |
В турецький піший воїн, що вирізнявся під час війни особливою жорстокістю |
4. каста |
Г грамота на князювання, яку надавав хан Золотої Орди руським князям |
Відповіді: 1 Г; 2 В; 3 Б; 4 А.