Серія «Мій конспект». «Історія стародавнього світу». 6 клас
УРОК 58
ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМАМИ «ДАВНІЙ РИМ У VIII—І СТ. ДО Н. Е.» ТА «ПАДІННЯ РЕСПУБЛІКИ ТА РАННЯ РИМСЬКА ІМПЕРІЯ»
Мета: закріпити знання з історії Давнього Риму, вміння користуватися історичною картою; вдосконалити навички роботи в групі, вміння користуватися додатковою літературою, історичними джерелами, вміння працювати з текстом, виділяти головне, розвивати комунікативні зв’язки, вчитися самооцінки та оцінювати товаришів по групі.
Тип уроку: узагальнення.
Вид уроку: урок-проект.
Обладнання: історичний атлас, робочі зошити, підручники, додаткова література з даної теми.
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація знань
II. Пояснення змісту проектного методу роботи
Алгоритм роботи в групі:
- а) вибір капітана;
- б) вибір завдання;
- в) розподіл обов’язків;
- г) пошук матеріалу;
- д) фіксація у зошити;
- е) узагальнення.
Алгоритм характеристики держави.
Політика |
Соціальні відносини |
Економіка |
|
Зовнішня |
Внутрішня |
Шари суспільства |
Розвиток землеробства і скотарства |
Війни |
Державний устрій |
Боротьба між верствами суспільства |
|
Захоплення територій |
Повстання |
||
Культура |
III. Виконання завдань
1-а група. Зовнішня політика
- а) Війни Риму із сусідніми племенами та галлами;
- б) римське військо: склад, побудова у битві, озброєння, стратегія і дисципліна;
- в) пунічні війни (причини, основні битви, полководці, наслідки);
- г) встановлення панування Риму в Середземномор’ї.
2-а група. Внутрішня політика
- а) Державний устрій Римської республіки;
- б) сенат;
- в) народні трибуни, «вето»;
- г) консули;
- д) ухвалення законів у Римі.
3-я група. Соціальні відносини
- а) Боротьба патриціїв та плебеїв;
- б) початок цивільних розбратів (брати Гракхи);
- в) рабство в Римі (гладіатори, повстання Спартака).
4-а група. Культура
- а) Батьківська мораль;
- б) римська релігія;
- в) література;
- г) скульптура та архітектура.
Оцінювання та самооцінювання роботи в групах*
Прізвище, ім’я ____.
Оцініть себе за кожним із визначених напрямів від 0 до 2 балів.
- 1. Ви брали активну участь у роботі групи.
- 2. Ви вносили вдалі пропозиції, які врахувала група.
- 3. Ви дали підтримку іншим членам групи, заохочували їх до роботи.
- 4. Ви висунули цілком нову ідею, що сподобалась іншим.
- 5. Ви вдало узагальнювали думки інших і просували роботу групи вперед.
- 6. Ви доповідали класу про результати групової роботи.
Оцінювання учнів учителем
Оцінка за кожним показником може виставляться за 12-бальною системою.
Діяльність учня |
Ім’я учня |
|||
Допомагає визначати питання для обговорення |
||||
Ретельно працює над питанням |
||||
Є цікавим та уважним слухачем |
||||
Порівнює ідеї, що викладаються, зі своїми власними |
||||
Обмірковує інформацію, що надається іншими учнями |
||||
Узагальнює ідеї, коли це необхідно |
||||
Доходив висновків, що призводять до нового розуміння |
||||
Загальна оцінка |
IV. Домашнє завдання
Підготувати комп’ютерну презентацію своєї теми групи.
* Наводиться за книгою: Пометун О., Піроженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: Науково-методічній посібник. — К.: А.С.К., 2006. — С.133-134.