Серія «Мій конспект». «Історія стародавнього світу». 6 клас
УРОК 47
ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМАМИ «ГРЕЦІЯ У V–IV СТ. ДО Н. Е.» ТА «ЕЛЛІНІЗМ»
Мета: оцінити навчальні досягнення учнів, здобуті в ході вивчення тем «Греція у V–IV ст. до н. е.» та «Еллінізм».
Тип уроку: урок перевірки знань.
Обладнання: картки із завданнями для двох варіантів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина уроку
II. Виконання завдань
Учні виконують один з варіантів завдань.
Варіант І
1. Співвіднесіть події та дати.
1) Марафонська битва |
А) 480 р. до н. е. |
2) Битва при Фермопілах та Саламині |
Б) 478 р. до н. е. |
3) Афінський морський союз |
В) 490 р. до н. е. |
4) «Золота доба» Афінської держави |
Г) 479-431 рр. до н. е. |
Відповідь: 1 В; 2 А; 3 Б; 4 Г.
2. Назвіть країни, які розпочали Пелопоннеську війну та наслідки цієї війни.
3. Назвіть держави, що утворилися після розпаду імперії Александра Македонського.
4. Назвіть, які природні сили уособлювали боги.
- а) Посейдон — ____ ;
- б) Гефест — ____ ;
- в) Артеміда — ____ ;
- г) Арес — ____ .
5. Назвіть сучасні назви грецьких колоній Північного Причорномор’я.
- а) Керкінітіда — ____ ;
- б) Херсонес — ____ ;
- в) Пантікапей — ____ .
6. Співвіднесіть імена греків і сфери діяльності, в яких вони уславились.
1) Геродот |
А) Скульптор Еллади. Автор статуї «Дискобол» |
2) Піфагор |
Б) Лікар, чиє вчення ґрунтувалося на точному встановленні діагнозу |
3) Гіппократ |
В) Перший історик серед еллінів, автор книги «Історія», що стала першим історичним твором в античній культурі |
4) Мірон |
Г) Відомий математик, що заснував свою школу |
Відповідь: 1 В; 2 Г; 3 Б; 4 А.
7. У чому полягає світове значення культури Давньої Греції?
Варіант II
1. Співвіднесіть події та дати.
1) Правління Перікла |
А) 338 р. до н. е. |
2) Пелопоннеська війна |
Б) 431-404 рр. до н. е. |
3) Доба еллінізму |
В) 444-429 р. до н. е. |
4) Битва біля м. Херонеї |
Г) 323 р. до н. е. — 30 р. до н. е. |
Відповідь: 1 В; 2 Б; 3 Г; 4 А.
2. Назвіть країни, які захопив Александр Македонський.
3. Назвіть основні битви, які відбулися під час греко-перських воєн.
4. Назвіть, які природні сили уособлювали боги:
- а) Зевс — ____ ;
- б) Афродіта — ____ ;
- в) Аполлон — ____ ;
- г) Деметра — ____ .
5. Назвіть загальногрецькі свята в V-IV ст. до н. е.
6. Співвіднесіть імена греків і сфери діяльності, в яких вони уславились.
1) Есхіл |
А) Скульптор доби еллінізму, автор статуї Ніки Самофракійської |
2) Сократ |
Б) Засновник філософії класичного періоду; за свої погляди був засуджений до страти |
3) Фідій |
В) Автор трагедій. Його твори: «Перси», «Прометей закутий» |
4) Піфократ |
Г) Скульптор, архітектор, друг Перікла, керівник перебудови Акрополя; створив статуї Зевса, Афіни, Афродіти, Уранії |
Відповідь: 1 В; 2 Б; 3 Г; 4 А.
7. У чому полягає значення періоду еллінізму?