Усі уроки до курсу «Світова література». 11 клас
УРОК № 48
Тема. Контрольна робота за темою «Творчість А. Камю, Е. Хемінгуея, Кавабата Ясунарі»
Мета: повторити й узагальнити знання учнів; виявити рівень їх знань із метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, образне та логічне мислення, уміння висловлювати свої думки, обґрунтовувати їх прикладами з текстів; виховувати найкращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контролю та корекції знань, умінь і навичок учнів.
ХІД УРОКУ
І. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Контроль і корекція знань, умінь і навичок
- 1. Інструктаж до виконання тестових завдань
- 2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант І
Початковий і середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Чума в однойменному романі А. Камю — це символ:
- а) хвороби;
- б) фашизму;
- в) стихійного лиха;
- г) усесвітнього зла.
2. Сантьяго з повісті-притчі Е. Хемінгуея «Старий і море» після пригоди снилися:
- а) леви;
- б) дружина;
- в) велика риба;
- г) гарний корабель.
3. Позначте, хто в повісті Кавабата Ясунарі є втіленням потворного в зовнішньому й у внутрішньому світі:
- а) Юкіко;
- б) Фуміко;
- в) Тікако;
- г) пані Оота.
4. Продовжте речення.
«Екзистенціалізм — це...».
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте значення образу лікаря Ріє з роману А. Камю «Чума».
2. Опишіть філософію тядо і роль чайної церемонії у творі Кавабата Ясунарі «Тисяча журавлів».
Високий рівень
(Максимально — 4 бали)
Напишіть твір на одну з тем (за вивченими творами та власними спостереженнями).
1) «Трагічне безсилля людини та її нездоланність»;
2) «Журавлі, яких людина шукає все життя».
Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Чому Ріє, герой роману А. Камю «Чума», уважав, що «будь-яка радість — під загрозою»?
- а) Людина не може перемогти всесвітнє зло;
- б) бо чума забрала його найкращих друзів та однодумців;
- в) бацили чуми ніколи не щезають;
- г) людину постійно мучитимуть страхи пережитого.
2. Яку велику рибу піймав Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея «Старий і море»?
- а) Акулу;
- б) марліна;
- в) сардину;
- г) тунця.
3. Що в японській культурі втілює надію, добробут, мрію?
- а) Тядо;
- б) «бусідо»;
- в) журавель;
- г) фуросікі.
4. Продовжте речення.
«Стоїцизм — це...»
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте образ Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея «Старий і море».
2. З’ясуйте риси національного колориту в повісті Кавабата Ясунарі «Тисяча журавлів».
Високий рівень
(Максимально — 4 бали) Напишіть твір на одну з тем.
1) «Людина і природа у творах Е. Хемінгуея та Кавабата Ясунарі»;
2) «Боротьба зі злом — “справа всіх”, “необхідно боротися в той чи інший спосіб і нізащо не падати навколішки”» (А. Камю).
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Колумбію XX ст.