Усі уроки до курсу «Правознавство. Практичний курс». 9 клас
УРОК 7
Тема. Тематичне оцінювання з теми «Правила і закони у суспільстві й твоєму житті»
Мета: узагальнити та проконтролювати знання з теми, перевірити сформованість вмінь пояснювати та розтлумачувати поняття (правило, право, закон конституція та ін.), описувати та оцінювати окремі правові положення та явища; перевірити, наскільки сформована свідома повага до права та закону.
Тип уроку: урок контролю та узагальнення знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
Тестові завдання
1. Система встановлених або санкціонованих державою загальнообов’язкових правил поведінки, які є юридичним регулятором суспільних відносин:
A) звичаї;
Б) традиції;
B) право;*
Г) мораль.
2. Укажіть, які з наведених ознак характеризують право:
A) формується одночасно з виникненням суспільства;*
Б) існує лише у свідомості людини;
B) має встановлену форму вираження;*
Г) регулює всі суспільні відносини.
3. Скільки є видів правопорушень за змістом?
A) Стільки ж, скільки і галузей права;*
Б) більше, ніж галузей права;
B) менше, ніж галузей права;
Г) види правопорушень з галузями права не пов’язані.
4. Що в перекладі означає слово «конституція»?
A) Устрій;*
Б) угода;
B) створення;
Г) договір.
5. Який із видів юридичної відповідальності указано неправильно?
A) Адміністративна;
Б) матеріальна;
B) дисциплінарна;
Г) міждержавна.*
6. Конституцію незалежної України було прийнято:
A) 1991 р.
Б) 1978 р.
B) 1990 р.
Г) 1996 р.*
7. Визначте види соціальної норми:
A) укладання договору позики;
Б) святкування Великодня;*
B) сватання перед весіллям;*
Г) неповага до старших.*
8. Згідно з Конституцією України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачено:
A) Конституцією України;*
Б) законами України;*
B) законами України та міжнародними договорами;
Г) міжнародними договорами.
9. Серед суб’єктів правовідносин розрізняють:
A) громадян;
Б) фізичних осіб;*
B) організації;
Г) юридичних осіб.*
10. У додержавний період роль регуляторів суспільних відносин виконували:
A) мораль;
Б) право;
B) звичаї;*
Г) традиції.
IV. Підсумки уроку
Рефлексія щодо вчасності та правильності виконаних завдань.
V. Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал, особливу увагу звернути на визначення ключових понять.