Усі уроки до курсу «Філософія». 11 клас
УРОК 40
Повторювально-узагальнювальний урок за темою 5 «Соціальна філософія»
Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та поглибити знання, набуті під час вивчення теми.
Форми проведення: бліц-опитування; захист презентацій.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент уроку
II. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми підіб’ємо підсумки роботи над темою 5 «Соціальна філософія».
III. Основна частина уроку
Бліц-опитування
1. Які види суспільних відносин охоплює соціальна сфера життя суспільства?
2. У чому виявляється соціальна диференціація?
3. Якими є основні види соціальної диференціації?
4. Які існують точки зору на проблему соціальної нерівності?
5. Що таке соціальна структура суспільства? Які соціальні спільноти її утворюють?
6. Які критерії лежать в основі соціальної стратифікації?
7. Що таке соціальна мобільність?
8. Що таке вертикальна і горизонтальна соціальна мобільність? Наведіть приклади.
9. Чому сім’ю відносять до найважливіших інститутів суспільства?
10. Які основні напрями державної підтримки сім’ї здійснюються в нашій країні?
11. Чи можна стверджувати, що сучасна сім’я переживає кризу? Обґрунтуйте свій висновок.
12. Які групи населення соціологи відносять до середнього класу суспільства?
13. Якими є основні тенденції в розвитку соціальних відносин у нашому суспільстві?
14. Що таке етнічні спільноти?
15. Як співвідносяться поняття «етнос» і «нація»?
16. У чому полягають особливості нації як етнічної спільноти?
17. Як формується національна самосвідомість?
18. Якими є основні тенденції розвитку міжнаціональних відносин у сучасному світі?
19. У чому полягають головні причини міжнаціональних конфліктів? Які основні шляхи їх подолання?
20. Чим визначається соціальний статус?
21. Як пов’язані статус і соціальна роль?
22. У чому полягають ваші основні соціальні ролі? Опишіть їх.
Захист електронних презентацій
1. «Соціологи про соціальну структуру сучасного українського суспільства».
2. «Мій родовід: соціальна біографія моєї сім’ї».
3. «Етнічне різноманіття в сучасному світі».
4. «Національні стереотипи і забобони: як і чому вони виникають?»
IV. Підсумок уроку
Учитель оцінює роботу учнів, аналізує та коментує її.
V. Домашнє завдання
Повторити матеріал теми.