Усі уроки до курсу «Філософія». 11 клас
УРОК 18
Повторювально-узагальнювальний урок за темою 2 «Людина та її буття у світі»
Мета: закріпити й узагальнити вивчений матеріал; сприяти взаємозв’язку теоретичних знань та набутих практичних навичок за розглянутою темою; виховувати активну життєву позицію.
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.
Форма уроку: тематичне оцінювання.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент уроку
II. Різнорівнева контрольна робота
1-й рівень — репродуктивний
1. Учення про свідомість, феномени та їхній сенс має назву:
А філософія;
Б феноменологія;
В міфологія.
2. Чи існує зв’язок між психічним і фізичним у людині?
А Так;
Б ні.
3. Хто з філософів вважав, що сутність людини визначають її підсвідомі інстинкти?
А Сократ;
Б З. Фрейд;
В Арістотель.
4. Кожна людина має свої індивідуальні здібності.
А Так;
Б ні.
5. Цілісне бачення людиною світу і себе в цьому світі має назву: А світогляд;
Б самореалізація;
В самоспостереження.
6. Виникнення людини було закономірним явищем еволюції.
А Так;
Б ні.
7. Релігія передбачає віру в:
А природні сили;
Б Бога;
В космічний розум.
Відповідь: 1 Б, 2 А, 3 Б, 4 А, 5 А, 6 А, 7 Б.
2-й рівень — конструктивний
1. Дайте визначення понять:
• мінливість;
• соціалізація;
• творчість.
2. Установіть відповідність між філософами та висловлюваннями, що їм належать.
А Сократ
Б Декарт
В Арістотель
1) Людина — це мисляча істота
2) Людина є політичною істотою
3) Пізнай самого себе
3-й рівень — творчий
Заповніть таблицю «Основні гіпотези походження людини».
Назва гіпотези |
Основний зміст |
Своє ставлення до гіпотези |
Міфологічна |
||
Релігійна |
||
Еволюційна |
4-й рівень — соціально-орієнтовані запитання
(одне питання на вибір)
1. Клод Гельвецій уважав, що причин нещастя людей буває дві: те, що вони не знають, як мало їм потрібно для щастя, і те, що вони не вміють обмежувати своїх бажань. То в чому ж тоді щастя? Сформулюйте правила, якими слід керуватися у своєму житті, щоб бути справді щасливими.
2. Складіть тези виступу в дискусії «Людина — біологічна чи соціальна істота?».
III. Підсумок уроку
Учитель оцінює роботу учнів, аналізує та коментує її.
IV. Домашнє завдання
Повторити матеріал теми.