Розробки уроків 6 клас
УРОК 9. ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ «ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ У ПЕРВІСНІ ЧАСИ»
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями матеріалу теми, а також вміння застосовувати отримані знання, працювати в команді; виховувати почуття колективізму, толерантного ставлення одне до одного. тип уроку: перевірки та корекції знань.
Форма проведення уроку: урок «Поле чудес».
ХІД УРОКУ
Поле чудес (особисто-командна гра)
У грі бере участь клас у складі 28 чоловік (27 гравців та один помічник ведучого). Гравці розділені на 3 команди по 9 чоловік у кожній, відповідно у грі відбуваються 9 попередніх турів, в яких беруть участь по 1 гравцю від команди. Переможці турів (9 чол.) виходять у півфінали (3 гри), переможці півфіналів (3 чол.) — у фінал. У грі використано 13 слів.
Завдання учасникам гри
а) Відгадай слово (за кожну правильну відповідь — 1 бал).
б) Дай йому визначення (за кожну правильну відповідь — 2 бали, гравець може сам дати визначення, а може звернутися до своєї команди, тоді зароблені бали йдуть у залік гравцю, що відповідає, й команді в цілому). У фіналі за правильне визначення — 3 бали.
Оцінювання учасників
Переможець — 11—12 балів. Два фіналісти — 9—10 балів. Півфіналісти, що не вийшли у фінал, — 7—8 балів.
Крім того, гарні оцінки можуть одержати найбільш активні гравці, що не вийшли в наступне коло (наприклад, за правильне визначення понять). Щоб не пропустити жодної правильної відповіді, помічник складає спеціальні облікові картки, де фіксуються бали всієї команди й окремих учасників.
Слова, які пропонуються для гри в попередніх турах
1. Землеробство.
2. Археологія.
3. Жертвопринесення.
4. Старійшина.
5. Мотика.
6. Скотарство.
7. Релігія.
8. Ремесло.
9. Святилище.
Слова для півфіналу
Матріархат — домінуюче становище жінки за часів кам’яного віку, коли родовід вівся за материнською лінією.
2. Кроманьйонці — тип сучасної людини, який виник у період пізнього палеоліту.
3. Трипілля — селище під Києвом, де археологи вперше розкопали селище древніх людей доби енеоліту.
Слово для фіналу
Альтаміра — печера в Іспанії, де знайдено кольорові настінні картини, із сюжетами з життя первісних людей епохи пізнього палеоліту.
ІІ. Підбиття підсумків та оцінювання
Написати міні-твір «Чого не вміє сучасна людина порівняно з первісною?».
Цей контент створено завдяки Міністерству освіти і науки України