Науково-методичний журнал - Квітень 2013
ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМОЮ «КРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ»
Мета уроку: повторити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати вміння аналізувати та узагальнювати вивчений матеріал, виховувати інтерес до історії інших держав.
Тип уроку: узагальнення.
Форма уроку: гра «Кращий мандрівник».
Обладнання: політична карта світу.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Учитель. Ми з вами вивчили таку велику тему, як «Країни Центральної та Східної Європи». Розглянули події, що відбувалися в цих країнах після Другої світової війни. Сьогодні ми проведемо гру «Кращий мандрівник».
Ознайомлення з правилами гри. На дошці накреслено 18 квадратів, у кожному з них зазначено назву країни, яка вивчалась. Назви країн - Польща, Чехословаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Югославія - вжито тричі.
До подій, що відбувалися в країнах, зазначених у квадратах, в учителя сформульовано запитання, на які учні, обравши певну країну, мають відповісти. Запитання, що стосуються однієї й тієї самої країни, не повинні повторюватись. Учитель призначає собі два асистенти: один закреслює обрані квадрати, а інший - фіксує і виставляє оцінки за правильну відповідь. Асистенти також відповідають, обравши собі певну країну.
1. Югославія.
Причини конфлікту керівництва Югославії з СРСР.
2. Угорщина
Охарактеризувати революцію 1956 р. в Угорщині.
3. Югославія
Що ви знаєте про громадянську війну в Югославії?
4. Польща
Як був встановлений радянський режим у Польщі?
5. Болгарія
Охарактеризувати правління Т. Живкова.
6. Польща
Крах комуністичного режиму й відновлення демократії.
7. Чехословаччина
Події 1968 р. у Чехословаччині.
8. Румунія
Правління Чаушеску.
9. Румунія
Революція 1989 р., крах тоталітарного режиму.
10. Угорщина
Революційні перетворення 1988-1990 рр.
11. Югославія
Врегулювання конфлікту на Балканах.
12. Болгарія
Сучасне становище Болгарії.
13. Чехословаччина
«Оксамитова» революція в Чехословаччині.
14. Польща
Відносини України й Польщі на сучасному етапі.
15. Румунія
Українсько-румунські відносини.
16. Болгарія
Революція 1989 р. (причини, хід та наслідки революції).
17. Угорщина
Сучасне становище Угорщини.
18. Чехословаччина
Розпад федерації, утворення незалежних Чеської і Словацької республік.
III. Підбиття підсумків уроку.
За кожну відповідь зараховуються чотири бали, і якщо учень правильно відповідає на три запитання, що стосуються різних країн, йому виставляється 12 балів. Тобто кількість балів залежить від якості відповідей.
IV. Домашнє завдання.
Повторити вивчений матеріал з даної теми.